Erdélyi Riport » Társadalom » 7. oldal
Erdélyi Riport visszajátszás 4.
Néhány emlékezetes anyagunk felidézésével tekintünk vissza 2015 eseményeire, eredményeire, veszteségeire, mindarra, amiről ebben az évben az Erdélyi Riportban olvashattak, illetve azok jellemző gondolataira, akik lapunkban megszólaltak. Ezúttal nyomtatott hetilapunk utolsó, online időszakunk első írásai válogattunk.
TOVÁBB
Erdélyi Riport visszajátszás 3.
Néhány emlékezetes anyagunk felidézésével tekintünk vissza 2015 eseményeire, eredményeire, veszteségeire, mindarra, amiről ebben az évben az Erdélyi Riportban olvashattak, illetve azok jellemző gondolataira, akik lapunkban megszólaltak. Ezúttal márciusi írásainkból válogattunk.
TOVÁBB
Erdélyi Riport visszajátszás 2.
Néhány emlékezetes anyagunk felidézésével tekintünk vissza 2015 eseményeire, eredményeire, veszteségeire, mindarra, amiről ebben az évben az Erdélyi Riportban olvashattak, illetve azok jellemző gondolataira, akik lapunkban megszólaltak.
TOVÁBB
Erdélyi Riport visszajátszás 1.
Néhány emlékezetes anyagunk felidézésével tekintünk vissza 2015 eseményeire, eredményeire, veszteségeire, mindarra, amiről ebben az évben az Erdélyi Riportban olvashattak, illetve azok jellemző gondolataira, akik lapunkban megszólaltak.
TOVÁBB
Változó trendek a hazai magyar médiafogyasztásban
Szinte hírportálként, de mindenképpen hírforrásként kezelik az erdélyi magyarok a – valójában aggregátor – Facebookot, mégis nehéz ezt a közösségi média térnyeréseként értelmezni a hírpiacon, mert mindössze a médiafogyasztók 27%-a támaszkodik internetes tartalmakra hírforrásként, a televízióra továbbra is majdnem háromszor ennyien tekintenek forrásként. Ez is abból a felmérésből derült ki, amelyet a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete felkérésére végzett a Nemzeti Kisebbségkutató Intézet 2015. szeptember 24. és október 18. között, 1573 személy megkérdezésével. Az eredményeket a Kolozsvári Rádió hangversenytermében mutatta be Kiss Tamás és Barna Gergő szociológus. Az elhangzottakat rádiós kollégánk, Rácz Éva foglalta össze.
TOVÁBB
Változatok a média holnaputánjára
Csalódnia kellett annak, aki december 6-án azzal az elvárással ült be a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeum dísztermébe, hogy az Újságírás 20 év múlva elnevezésű nemzetközi konferencián pontos képet kap arról, milyen lesz a média két évtized múlva. Ettől függetlenül a holland, brit, német, szlovén s magyar szakemberek előadásai és kerekasztal-beszélgetései öt órán át szünet nélkül lekötötték a résztvevők figyelmét a Főszerkesztők Fóruma, a Független Médiaközpont és a Goethe Intézet közös rendezvényén. Szűcs László összefoglalója.
TOVÁBB
Te is az orosz ügynökök ügynöke vagy?
Miért szaporodnak az álhíreket terjesztő propaganda oldalak, és miért osztják tovább ezt magasan képzett emberek? Mi van az internetes agresszió mögött, és hogyan zajlik a közép-kelet-európai manipulációs háború? Hammer Ferenc médiakutatóval, az ELTE oktatójával Parászka Boróka beszélgetett.
TOVÁBB
A születés létkérdései a Szerelempatak partján
BALÁZS LAJOS tanár úr neve bizonyára ismerősen cseng az Erdélyi Riport olvasói számára, hiszen szerzőként és interjúalanyként is szerepelt már lapunkban. A székely paraszti kultúra sorsfordulóinak kutatója, az Amikor az ember nincs es ezen a világon - Paraszti nemi kultúra és nemi erkölcs Csíkszentdomokoson című könyvének bizonyos fejezetei szolgáltak alapul a Szerelempatak című dokumentumfilmhez. Most a Partiumi Keresztény Egyetem Nyelvmentor programjának előadójaként járt Nagyváradon. Az elhangzottakat Tasnádi-Sáhy Péter összegezte.
TOVÁBB
Digitális lincselés
„Nem nőnek való vidék” – erre figyelmeztet több kutatás is a digitális térben tapasztalható, nők ellen irányuló agresszióval kapcsolatban. Az online világban különösen veszélyeztetettek az újságírónők, és azok, akik kiemelt módon vesznek részt a nyilvános vitákban, közösségi véleményalkotásban. Parászka Boróka helyzetjelentése.
TOVÁBB
Majdnem élet Marosvásárhelyen
A kortárs művészet esélyeiről vitáztak az Azomures városában. Az Eight Present Artists rendezvénysorozat vizuális üzeneteit, valamint az ortodox zsinagógában zajlott beszélgetés hangulatát Parászka Boróka írása foglalja össze.
TOVÁBB