Erdélyi Riport » Interjú » 34. oldal

Nem elég jó adminisztrátornak lenni

A Bihar megyei szenátor, aki a Boc kormány egészségügyi minisztere volt, mígnem a pénzügyi tárcával való összekülönbözése után önként távozott a kabinetből, CSEKE ATTILA Nagyvárad polgármesteri székét célozta meg az RMDSZ jelöltjeként. Szűcs László interjúja.

TOVÁBB

Vízügyhöz is, megyéhez is stratégia kell

Egy vízügyi szakember próbálja megszerezni Bihar megyében a megyei tanács elnöki tisztségét a június 10-i választáson. Az RMDSZ színeiben induló PÁSZTOR SÁNDORRAL szakmai előéletéről és elképzeléseiről Szilágyi Aladár beszélgetett.

TOVÁBB

„Csak az egek urától tartok”

Nagy feltűnést keltett négy éve, hogy az önkormányzati választáson CSEHI ÁRPÁD mintegy húszezer szavazattal maga mögé utasította vetélytársát Szatmárban, egy olyan megyében, ahol a magyar lakosság aránya alig 35 százalék. Az újraválasztását célzó politikust Sike Lajos kérdezte.

TOVÁBB

Céltévesztés vezetett a bukáshoz

„Van egy fontos közös érdek, ami nemcsak abból áll, hogy sokan ott legyünk a parlamentben, hanem az, hogy egységesek is legyünk. Ez a második feltétel legalább olyan fontos, mint a számszerűség – fogalmaz MARKÓ BÉLA, aki a vele készült marosvásárhelyi beszélgetésben felidézi a kormányváltás okait, az új többséghez való viszonyulást, a korábbi közös kormányzás tanulságait. Szűcs László interjúja.


TOVÁBB

„Mi teszünk is Erdélyért”

„Azon túl, hogy hiszünk Erdélyben, a magyar politikai ellenfeleinkhez képest mi teszünk is Erdélyért. Ezt mutatjuk fel a választási kampányban” – nyilatkozta az RMDSZ főtitkára, az országos kampánystáb vezetője. KOVÁCS PÉTERT a magyar–magyar versenyről, az RMDSZ jelöltjeinek esélyeiről és az ellenzékből megfogalmazható üzenetekről kérdezte Cseke Péter Tamás.

TOVÁBB

Frunda György: Visszanyerhető a frontváros

Bár tisztában van azzal, hogy a magyar pártok által támogatott ellenjelöltjei megosztják majd a magyar szavazatokat, az RMDSZ-es polgármesterjelölt román szavazatokra is számít, és bízik abban, hogy a frontvárosként emlegetett Marosvásárhelyen győzni tud. FRUNDA GYÖRGY szenátort a választási esélyeiről kérdezte Antal Erika.

TOVÁBB

Ostoba játék zajlik Magyarországon

Alapításától 1993-ig a Fidesz meghatározó tagja, a parlament emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottságának első elnöke, majd az SZDSZ képviselője, 2008-tól egy éven keresztül elnöke volt FODOR GÁBOR. A Horn-kormányban művelődési és közoktatási miniszter, 2007-től a koalíció felbomlásáig a második Gyurcsány-kormány környezetvédelmi minisztere. A múlt hibáiról, illetve az Orbán-kormánnyal szembeni liberális alternatíva lehetőségéről Tasnádi-Sáhy Péter kérdezte az Erdélyi Riport 2012./19. számában.

TOVÁBB

Lusta diák volt Zrínyi, a költő

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Középkori és Kora Újkori Magyar Történeti Tanszékének tanárát, DR. KALMÁR JÁNOST  Zrínyi Miklós és Thököly Imre című előadása előtt faggatta Szilágyi Aladár, pályájának alakulásáról, a Habsburg Birodalom 18. század eleji világhatalommá válásának esélyeiről, Zrínyi sikereiről és kudarcairól. Interjúnk az Erdélyi Riport 2012/18. számából.

TOVÁBB

Klaszterépítők Kovásznában

Német partner segítségével három éve Kovászna megyében jött létre Románia első vállalati iparági klasztere, s ma az országban bejegyzett 18-ból három klasztertársulás kötődik Sepsiszentgyörgyhöz. A háromszéki klaszteresedési folyamatok hátteréről BAGOLY MIKLÓS-t, a Kovászna megyei vállalkozókat tömörítő ASIMCOV elnökét kérdezte Domján Levente az Erdélyi Riport 2012/18. számában.

TOVÁBB

„Erdély szultán Szulimán találmánya”

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem docense másodízben tett eleget a nagyváradi Szacsvay Akadémia felkérésének, amikor megtartotta Az erdélyi fejedelmek és a Habsburgok című értekezését. Szilágyi Aladár a bonyolult, gyakran változó viszony néhány fontosabb mozzanatáról beszélgetett az előadóval, OBRONI TERÉZZEL az Erdélyi Riport 2012/17. számából.

TOVÁBB