Erdélyi Riport » Politika » 31. oldal
„Döntenünk kellene arról, hogy meddig tovább”
Az RMDSZ képviselõházi frakcióvezetõje szerint azon múlik kormányon maradásuk, hogy mekkorára nõ a nagyobbik koalíciós partner szövetséggel szembeni adósságainak listája. A lajstromot a kisebbségi törvény elfogadása vezeti, ám a szeptemberben elkezdõdött parlamenti ülésszakban több olyan jogszabály is napirenden van, ami a koalíció szakítópróbája lehet. Máté András Leventét a törvényhozói munkáról, a koalíciós összhangról Cseke Péter Tamás kérdezte az Erdélyi Riport 2011/19. számában
TOVÁBB
Bukarest köszöni bin Ladennek
Némi túlzással Bukarest hálás lehet az al-Kaidának: évekkel felgyorsította Románia euroatlanti integrációját a New York-i Világgazdasági Központ ikertornyainak tíz évvel ezelőtti lerombolása. Az Egyesült Államokat megtépázta a terrorizmus ellen hirdetett háború; sokan a gazdasági válság kirobbanásának okát is abban látják, hogy Washingtont túlságosan lekötötte a hadviselés. Cseke Péter Tamás összefoglalója az Erdélyi Riport 2011/18., szeptember 16-i számából.
TOVÁBB
Érzek egy partiumi másságtudatot
A székelyföldi és a belső-erdélyi után Margittán megalakult a Partiumi Önkormányzati Tanács, melynek elnökévé Szabó Ödönt, a Bihar megyei RMDSZ ügyvezetőjét választották. A februári, nagyváradi kongresszuson elfogadott új szervezeti formáció partiumi vezetőjével Szűcs László beszélgetett.
TOVÁBB
A partnert zsarolni nem hasznos dolog
Költészet és politika kettős tematikájában hívta beszélgetésre Lakatos Péter a Varadinum hetében a váradi városháza dísztermébe Markó Bélát, mint költőt s miniszterelnök-helyettest. A másfél órás hangos interjú fontosabb mozzanatainak szerkesztett változatát olvashatják, kérdések helyett témamegjelöléssel, amit az is indokol, hogy a vendég gyakran el-elkalandozott a kérdésfeltevéstől. A Szűcs László által szerkesztett szöveg az Erdélyi Riport 2011/11., június 3-i számában jelent meg.
TOVÁBB
Törvényzuhatag Bukarestben
Egy sor törvénykezdeményezés igyekszik szabályozni a média működését Romániában is. Ennek kapcsán országos körutat tettek Románia több nagyvárosát érintve a bukaresti Független Médiaközpont (CJI) munkatársai. Ioana Avadani ügyvezető igazgató és Cristina Lupu arra hívták fel a sajtó munkatársainak a figyelmét, hogy Romániában is veszélyben a média szabadsága. Összeállításunk a hazai törvénytervezetekről az Erdélyi Riport 2011/6. számában jelent meg március 24-én.
TOVÁBB
A hatalommal nem szabad visszaélni
„A demokratikus országokban a média ellenőrzi a hatalmat, az ellenkezőjének még a látszatától is óvakodni kell” – fogalmazott a lapunknak adott budapesti interjújában Martin Schulz. Az Európai Parlament (EP) szocialista frakciójának vezetőjét, aki a Szabad Sajtó Díjat vette át a magyar fővárosban, Simon Judit kérdezte.
A német politikussal készült beszélgetés az Erdélyi Riport 2011/6. számában jelent meg március 24-én.
TOVÁBB
Narancssárga sál Petőfi száján
A magyar sajtószabadság ikonja ma harcos publicisztikákat, érdes-karcos pamfleteket, s talán blogot írna, miközben a Facebookon szervezné a tüntetéseket – volt a válasz március 15-én Gyulán, a sajtó- és véleményszabadság melletti tüntetésen arra a kérdésre, mit csinálna ma Petőfi. A Békés megyei városban immár harmadszor demonstráltak a médiatörvény ellen.
TOVÁBB
Kordában és kokárdában
Március 15-én több nagyváros mellett Bukarestben is tüntettek román és magyar újságírók, civil szakmai szervezetek képviselői – többek között az Új Magyar Szó aznapi üres címoldalával – a magyar médiatörvény megváltoztatása érdekében. A magyar nagykövetség előtt tartott megmozdulás egyik főszervezője Mircea Toma, az Actiwe Watch Sajtófigyelő Ügynökség elnöke volt.
Munkatársaink tudósítása az Erdélyi Riport 2011/6. számában jelent meg március 24-én.
TOVÁBB
Markó értékelve búcsúzott

TOVÁBB
Kongresszusi kaleidoszkóp

TOVÁBB