Hírkommentek, november 17.

2015. 11. 17. 11:30

Cserejátékosok Ciolos csapatában, térkép a világ terrorfenyegetettségéről, megfoghatatlan szakértői kormányprogram, a virtuális térben háborút hirdető Anonymous. Hírkommentjeink ma két téma köré csoportosulnak.

 

Újabb minisztereljelöltjét volt kénytelen lecserélni Dacian Cioloș kinevezett kormányfő: az igazságügyi miniszteri tisztség várományosa az eredetileg javasolt Cristina Guseth helyett Mihai Selegean lett. A jelöltek hétfői parlament bizottsági meghallgatásán Cristina Guseth szerepelt a leggyengébben. A civil szférából érkező hölgyet már korábban támadták amiatt, hogy nincs jogi végzettsége. A meghallgatáson a honatyák többször is zavarba hozták, egyszerű kérdésekre sem tudott meggyőző választ adni. Guseth meghallgatása végén maga is elismerte: gyengén teljesített.

Ha már szakértői kormány, legalább diplomájuk legyen, bár manapság a pártonkívüliség az alkalmasság alapfeltétele. (Sz. L.)

Már ez önmagában teljesen újszerű, hogy inkompetens ember nem lehet miniszter. (tsp)

Úgy tűnik, Cioloş bal lábbal kezd. Nem minden esetben excellál szakértelmileg a szakértői kormány tagjainak kiválasztása terén. Cristina Guseth ugyan nem mutatkozott sehol hiányos öltözetben, viszont egyáltalán nem vértezte fel magát jogi ismeretekkel. (Sz. A.)

 

- Ha az ember komolyan akarja venni magát, akkor ezt a kormányprogramot nem tudja hosszasan elemezni – fogalmazott Kelemen Hunor, aki szerint nem reális a Dacian Cioloș által összeállított program, azonban ennél fontosabb az, hogy mit fog megvalósítani a kormány. Ilyen kormányprogramot Romániában parlament elé még nem küldtek, arról van szó, hogy megfoghatatlan dolgokat tartalmaz. És ami megfoghatatlan, az egyben megvalósíthatatlan is – tette hozzá a szövetségi elnök.

A képtelenség tökélytelensége. (Sz. L.)

Kizárólag a megfoghatatlan dolgok megvalósíthatóak, hiszen ami megfogható, az már valamilyen szinten megvalósult. Bár gondolom, a szövetségi elnök úr nem filozofálni akart, csak tudni, hogy pontosan mire lehet számítani. Amint elnézem, egy dolog biztos: a nemzetközi helyzet egyre csak fokozódik. (tsp)

Ha jól fogom fel: felfoghatatlan, hogy a megfoghatatlan dolgokat tartalmazó kormányprogram mit fog megvalósítani a meg nem fogalmazott célkitűzéseiből. (Sz. A.)

 

Totális háborút hirdetett az Iszlám Állammal szemben az Anonymous hackercsoport a múlt heti párizsi terrortámadás-sorozat után. Az eddigi legnagyobb internetes hadműveletet ígéri az Anonymous abban a francia nyelvű videóban, ami már több mint 5 millió megtekintésnél jár a YouTube-on. A hackercsoport tagjai eddig 149, az Iszlám Államhoz köthető honlapot tettek elérhetetlenné, 101 ezer Twitter-fiókot jelentettek és 5900 propagandavideót töröltettek.

Ebben igazán az a hírértékű, hogy mondjuk az a százötven weboldal Párizs előtt miért működhetett gondtalanul? S ezt nem Anonymouséktól kérdezem. (Sz: L.)

Ez is csak tüneti kezelés. Az elkeseredettséget és gyűlöletet kéne ahhoz törölni, nem csak az internetről, hanem az emberek fejéből is, hogy a terrorizmus visszaszoruljon. (tsp)

Kérdés, hogy az ISIS-nek van-e hatékony hacker-különítménye, s ha van, képes-e ellentámadásra. Mert ha igen, akár búcsút is mondhatunk az internetnek. (Sz. A.)

 

Interaktív világtérképen mutatja be a The Telegraph, hogy a világ mely részén vár leginkább újabb terrorista akciót a brit külügyminisztérium. A térkép szerint a terrorista támadás lehetősége jelenleg 30 országban magas. A brit külügy például Spanyolországot és Törökországot ugyanolyan veszélyesnek ítéli, mint Líbiát, Pakisztán, vagy éppen Szomáliát. Magyarország a legkevésbé veszélyeztetett kategóriába tartozik Bolíviával, Ecuadorral, Lengyelországgal, Csehországgal, Svájccal, Japánnal és Vietnammal. Románia terrorfenyegetettségi szintje egy fokkal nagyobb, akárcsak Bulgáriáé, Ausztriáé vagy Szlovéniáé.

Remélem, a térképet előzőleg elküldték jóváhagyás végett az ISIS stratégia-tervezési osztályára. Különben blöff az egész. (Sz. L.)

Együtt élni a halál közelségével, csak Európában ijesztő, ilyen szempontból is sokáig kivételezettek voltunk, pontosabban annak képzeltük magunkat. (tsp)

Velünk ne játszadozzon senki interaktív térképek prezentálásával. A végén még tippeket is szolgáltatnak a terroristáknak, akik lehet, hogy éppen az alacsonyabb fenyegetettségű – tehát kevésbé éber – országokban kezdeményeznek támadást. (Sz. A.)

 



Ossza meg másokkal is!



Szóljon hozzá!