„Vannak kincseink”

2016. 05. 06. 18:48

A nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput társulata csodálatos kultúrmissziót teljesített: A Négyszögletű Kerek Erdőből készített, idén februárban bemutatott bábelőadással, illetve a szereplőkre épített interaktív programmal ünnepelték Lázár Ervin nyolcvanadik születésnapját, minőségi szórakozásra nevelve az összegyűlt népes gyereksereget. Tasnádi-Sáhy Péter képriportja.

 

Az előadásról írt méltatásban azon sajnálkoztunk néhány hónapja, hogy ma egyre kevesebb gyereknek cseng ismerősen Aromo, a fékezhetetlen agyvelejű, szabadfoglalkozású nyúl, Bruckner Szigfrid a kivénhedt cirkuszi oroszlán, Ló Szerafin, a lócsoda-csodaló, Nagy Zoárd, a lépkedő fenyőfa, Szörnyeteg Lajos, a legjobb szívű behemót, és persze Mikkamakka, Vacskamati és nem utolsósorban Dömdödöm neve. A Lilliput Társulatnak köszönhetően nagyon úgy tűnik, ez Nagyvárad legifjabbjaira egyre kevésbé igaz, hiszen láthatóan szívükön viselik Lázár Ervin csodás hagyatékának sorsát.

 

Olyannyira, hogy az író talán legnépszerűbb meséjének szereplőivel nem csak a színpadon köthettek barátságot a gyerekek. Nagy Zoárd, a lépkedő fenyőfa például, stílusosan, lépkedni tanította őket.

 

Dömdödömmel, a szeretet világhírű szakértőjével fényképezkedni lehetett.

 

Vacskamati a papírvirág készítés rejtelmeibe avatta be az érdeklődőket, illetve neki köszönhetően zárta „mozi és fagyi” a programot.

 

Bruckner Szigfrid, a kivénhedt cirkuszi oroszlán a zacskózsonglőrködés rejtelmeibe avatta be a gyerekeket.

 

Aromo, a szabadfoglalkozású nyúl futóversenyt rendezett a stúdióhoz vezető folyosón, minden győztes jutalma egy friss, ropogós, sárgarépa volt.

 

Lázár Ervin alteregójával, Erzár királlyal a dolgozószobájában lehetett beszélgetni a meséről, illetve az élet benne kódolt nagy dolgairól.

 

Ló Szerafint, elvileg át lehetett színezni, de ez a fiatalember úgy látszik jól értette a toleranciamesét, és meghagyta kéknek.

 

Mint már említettem, az estet mozi zárta: a Berzsián és Dideki diafilmen, a narrátor szerepét természetesen maga Erzár király vállalta magára, illetve maguk a gyerekek, bizonyítván, hogy a percenként egy képkocka mennyivel többet tud adni, mint másodpercenként ötven.

 

És egy elmaradhatatlan csoportkép fagyival.



Ossza meg másokkal is!



Szóljon hozzá!