Kinek a rakétája nagyobb

2014. 12. 15. 16:35

MTI - Oroszország saját űrállomás létrehozását fontolgatja - erősítette meg az orosz űrkutatási hivatal, a Roszkoszmosz igazgatója.
Oleg Osztapenko azt is közölte, hogy a "távolabbi űr meghódítását célzó program" első szakaszát is benyújtották a kormánynak.
 Az űrhivatal programjában egy Hold körül keringő űrállomás és az égitesten emberi használatra kialakítandó bázis megépítése is szerepel. Az első ember vezette űrhajót a 2020-as évek végén küldhetik a Holdra.
 Novemberben még cáfolták a Roszkozmosznál, hogy 2017 után Oroszország saját űrállomást hozna létre, mondván, előbb a Nemzetközi Űrállomással (ISS) kapcsolatos kötelezettségeiket kell teljesíteni.      
Oleg Osztapenko nem zárta ki, hogy a saját állomásnak az építéséhez felhasználják a Nemzetközi Űrállomás (ISS) számára gyártott modulokat is.
Az orosz elnök szeptemberben előzetes jóváhagyását adta szupernehéz hordozórakéták gyártására vonatkozó tervekre. Az Angara nevű hordozórakéta könnyű, középső és nehéz változata után egy teljesen új rakétatípus építésébe fognak. Ennek hordképessége első ütemben 70-80 tonna lesz, és elérheti a 120-150 tonnát is - mondta Dmitrij Rogozin, űrkutatásért és űriparért is felelős miniszterelnök-helyettes. A szupernehéz orosz rakéták gyártása 2020 után valósulhat meg.
 Az amerikai űrhivatal (NASA) augusztus végén jelentette be, hogy szupernehéz rakéta építésébe kezd, amelynek tesztelése legkorábban 2018 végén lesz. Ennek első változata 77 tonna hasznos terhet szállíthatna. A Space Launch System (SLS) nevű rakétájával várhatóan 2025-ben  ember indulhat a Marsra, és ezt a rakétát használnák a sokat vitatott aszteroidabefogó küldetéshez is.

T.S.P: Már csak az űrverseny hiányzott a családiasan hidegháborús hangulathoz. Lehet a világ irányítását tényleg át kéne adni a nőknek, talán véget érne ez a "kinek a rakétája nagyobb " bolondéria.



Ossza meg másokkal is!



Szóljon hozzá!