Hír plusz komment, május 27.
2016. 05. 27. 13:48Nem engedi többé a Microsoft cég, hogy gyenge jelszavakat használjunk. A leggyakoribb jelszavakból egy állandóan frissülő listát készítettek, ezt használják fel: ha valaki a Microsoft szolgáltatásait használva új, de nagyon könnyen feltörhető jelszót akar megadni, figyelmezteti egy ilyen üzenet. A szigor elvileg a biztonságunkat célozza.
Okulva a Microsoft aggodalmából, eldöntöttem, hogy a jelszavamat Arany Lászlótól, illetve az általa közölt Fehérlófia népmeseváltozatból kölcsönzöm: HÉTSZÜNYŰ KOPONYÁNYIMONYÓK. A mesebeli ördögfajzat neve nem lesz könnyen feltörhető! (Sz. A.)
Nem akarják, hogy bárki hozzáférjen az adatainkhoz, rajtuk kívül. (tsp)
Egy a jelszónk: tartós béke, állj közénk és harcolj érte! Ez megfelel? (Sz. L.)
Köszönjük Microsoft, hogy gondolsz ránk. (S.J.)
Megtalálták Arisztotelész sírját - jelentették be görög régészek csütörtökön. Az ókori görög filozófusról a Szaloniki Arisztotelész Egyetemen rendezett konferencián mutatták be eredményeiket a szakemberek. A 2400 éves sír feltárása a térségben 20 éve folyó régészeti kutatások legfontosabb lelete. Arisztotelész a közép-makedóniai Sztageira városában született Kr.e. 384-ben és Khalkiszban halt meg 322-ben. Korábban úgy vélték, Khalkiszban temették el őt, de a régészek bizonyosak abban, hogy a Sztageira ásatási helyen feltárt sír a görög filozófusé.
Platón tanítványát, Nagy Sándor nevelőjét, a Lükeion alapítóját régi ellenségei és… barátai vették üldözőbe istensértés (aszebeia) vádjával. Szokratész kivégzésére célozva jelentette ki: nem engedi az athéniakat „kétszer vétkezni a filozófia ellen” – ezért elmenekült Athénból. Halálával – akár életével – kapcsolatosan számos legenda született, melyek szerint öngyilkosságot követett el méreggel, vagy a tengerbe vetette volna magát. Arisztotelész sírjának a feltárása cáfolja ezeket a legendákat. (Sz. A.)
Felróhatnám neki Nagy Sándort, de mint látjuk, Arisztotelészek nélkül is jutnak bőven pszichopaták hatalomra. (tsp)
A filozófiáját még keresik. (Sz. L.)
Hátha valami titkot is rejt a sír, amit eddig nem tudtunk az ókori világról. Ettől az úrtól minden kitelik. (S.J.)
Merthogy Kalocsai a maga tulajdonosi és igazgatói státusát szeretné előbb megerősíteni. (S.J.)
Mészáros Lőrinc felcsút polgármestere, a milliárdos gázszerelő több tokaji forrás egybehangzó állítása szerint megvásárolta a bodrogkeresztúri Dereszla Pincészetet. A dolgozókkal már közölték a vásárlás tényét, de arra kérték őket, hogy ez maradjon titok. Kalocsai László, a pincészet birtokigazgatója és résztulajdonosa azt mondta: „Nem tudom megerősíteni még a hírt.”
Megbízható hírforrásaim szerint Mészáros Lőrinc nem vállalkozói, hanem gázszerelői minőségében forgolódott a Dereszla Pincészetben. Mustgáz-érzékelő riasztóberendezéseket szerelni ment oda. Fizetségét nyolcboros kóstolás formájában igényelte: Tokaj Dry, Furmint Lapis, Szamorodni száraz, Dorombor nem száraz, Hárslevelű Késői, Aszú 5 puttonyos 2005, Aszú 6 puttonyos 2004, Muskotály Reserve 2003 – egy fő számára, 4 900 Ft, „a korgó gyomor kínjai ellen” pedig 4 cl pálinkát, csülkös babgulyás-levest és túrós-szalonnás csuszát fogyasztott, 3500 Ft értékben. (Sz. A.)
Jó reggelt kívánok, megjöttek a fehérvári huszárok... (tsp)
Piacra kerülő új márkájuk a Felcsútitól Szomorodni. (Sz. L.)
Merthogy Kalocsai a maga tulajdonosi és igazgatói státusát szeretné előbb megerősíteni. (S.J.)
Egy magyar fizikai laboratórium felfedezhette a természet ötödik alapvető kölcsönhatását? - címen publikált cikket a világ legbefolyásosabb tudományos folyóirata, a Nature. Krasznahorkay Attila (fotó) és munkatársai elektron-pozitron spektrométerrel vizsgálták a nagyenergiás atommag-átmenetekben keletkező elektron-pozitron párok szögkorrelációját az MTA debreceni Atommagkutató Intézetében. Kísérleteik során olyan eltérést tapasztaltak az előrejelzésekhez képest, amit a jelenlegi magfizikai ismeretek alapján nem lehet értelmezni.
Krasznahorkay Attila és munkatársai Nobel-díj-gyanús felfedezése (az eddig ismert gravitációs, elektromágneses, erős és gyenge kölcsönhatás után), egy „ötödik erő” közvetítő részecskéjeként értelmezhető „sötét foton” létezését igazolja. A világ nagy kutatóintézetei a debreceni bejelentést követően nekibolydultak a sötét foton vadászatának. Aki rátalál, méltán osztozhat Krasznahorkay professzorral a fizikai Nobel-díjban. (Sz. A.)
Arról van szó, hogy a világegyetemben található anyagnak, csak a 4,6 %-áról vannak közvetlen ismereteink, ennyi megfigyelhető. A többit a tudomány szakszerűen sötét anyagnak, illetve sötét energiának hívja. A magyar kutatók ez utóbbiakkal kapcsolatban sejtenek valamit, egy un. sötét foton keltette hatásról, ami lássuk be, csoda. Bár annál nem nagyobb, hogy mennyire gőgösek bírunk lenni azzal az alig 5 százalékkal, amit ha túlélési esélyként mond be az orvos, joggal szomorkodunk. (tsp)
Én spektrométer nélkül is sorolhatnék számos olyan történést, amit nem könnyű értelmezni. Igaz, nem a fizika, hanem a közélet világában. (Sz. L.)
Krasznahorkay tanulmánya az amerikai tudósokat is felbolydította, de ezúttal nem történt külügyminiszteri levélváltás. (S.J.)
Ossza meg másokkal is!
Tweet
Szóljon hozzá!