Hír plusz komment, február 19.

2016. 02. 19. 12:56

Az elmúlt egy év során akkorát zuhant a nyers kőolaj ára, hogy már a kalózok számára sem kifizetődő elrabolni az óriási tankerhajókat. Ráadásul ezeket az óriási tankereket egyre több fegyveres őr védi, az eltérítés után el kell velük hajózni olyan helyekre, ahol nem képesek rábukkanni, a rakományra pedig előre kell vevőt is találni. Míg tavaly júliusban még száz dollár volt egy hordó ára, mostanra ez harminc dollár alá zuhant, ezért Afrika nyugati partja mellett két év alatt a felére esett vissza a támadások száma.

Szegény kalózoknak meg kellene szavazni valami területalapú támogatást. (Sz. L.)

A jövedelemkiesés a kalózszakma presztízsének csökkenésével járhat. Vajon mennyire előrelátóak sir Francis Drake, avagy Feketeszakáll utódai – befizettek-e valamit a nyugdíjalapba? (Sz. A.)

Jól nézünk ki, ha már a kalózkodás sem kifizetődő. (S.J.)

Ezért jó a napenergia, azt nem lehet ellopni. (tsp)

A kalózok áttérnek a málnaszörp lopására. Reszkessetek Nagyik! (P. B.)

 

Donald Trump szerint a pápa fog még imádkozni az ő elnökségéért, amikor az Iszlám Állam majd a Vatikánt ostromolja. Ferenc pápa mexikói útja végén bírálta a republikánus botrányhős elnökjelöltet, amiért Trump falakat építene a mexikói határra. Sőt, a pápa Trump kereszténységét is kétségbe vonta. Trump azzal vágott vissza, hogy egyetlen vallási vezetőnek sincs joga arra, hogy egy másik ember vallásos hitét kétségbe vonja.

Szerencsére nem Donald Trump határozza meg, hogy a pápa kiért, miért imádkozzon. (Sz. L.)

Trump elég trumpli ahhoz, hogy efféle vérmes reményeket tápláljon. Ferenc pápa viszont elég karakán ahhoz, hogy ne dőljön be az 1991-es legrosszabb epizódalakításáért Aranymálna díjjal sújtott Donaldnak. (Sz. A.) 

Ez a pojáca még képes nyerni, s akkor a világ normális része kereshet új bolygót magának. (S.J.)

Trump egy barom. (tsp)

Nem a hitét vonta kétségbe, hanem a vallását. Ami, valljuk be elég tapló módon nyilvánul meg Trump kampányában. (P. B.)

 

Megszűnik a törvénytervezetek hallgatólagos elfogadásának lehetősége a parlamentben - közölte Niculae Mircovici, a képviselőház titkára. A házbizottság Ovidiu Gant, a német kisebbség képviselője, a kisebbségi honatyák frakcióvezető-helyettese kezdeményezésére döntött így, miután egy kisebbségellenes törvénytervezetet nyilvánított hallgatólagosan elfogadottnak a képviselőház. Bogdan Diaconu törvénytervezete megtiltaná a romániai közintézményeknek, állami hatóságoknak és önkormányzatoknak, hogy a románon kívül bármilyen más nyelven kommunikáljanak, szóban vagy írásban. Máté András, az RMDSZ frakcióvezetője szerint kollégái megfeledkeztek róla, hogy a hallgatólagos elfogadás megszűntetéséhez az alkotmányt is módosítani kellene.

Úgy látszik, a törvényhozók törvényismerete nem munkaköri kötelesség. (Sz. L.)

Hm… Aprobare tacită… A törvények hallgatólagos elfogadásának gyakorlata számos torzszülöttet produkált. Tacitus viszont azt vallotta, hogy „harag és részlehajlás” nélkül kell dönteni, továbbá, hogy „az érdemeket ne borítsa el a hallgatás, a hitvány szavaknak s tetteknek félniük kelljen az utókortól.” (Sz. A.)

Alkotmány? Mi az? (S.J.)

Hallgatólagosan tökéletesen elegem van ebből a bolhacirkuszból. (tsp)

Hallgatólagosan elfogadott törvénytervezet? Nem a parlamentet kellene egy laza mozdulattal megszűntetni ilyen baromságok után? (P. B.)

 

Klaus Iohannis Facebook-kedvelőinek száma alig több mint huszonnégy óra leforgása alatt, szerda estétől péntek reggelig 30 ezerrel csökkent. A román államfő hirtelen népszerűség-vesztését egy szerencsétlen kijelentése okozta. Pártját fogta a jogerős ítélet alapján kilakoltatással fenyegetett Antena3 hírtelevíziónak, kijelentve, hogy nem szabad a sajtószabadságot „banális adminisztratív okok miatt” korlátozni. A megfogalmazás azért verte ki sokaknál a biztosítékot, mert úgy értelmezhető, hogy Klaus Iohannis a jogerős bírósági ítéleteket „banális adminisztratív intézkedésnek” tartja, amelynek senki sem köteles eleget tenni. A Facebrands adatai szerint az államfőnek szerdán 21.30-kor még 1.732.500 követője volt a Facebookon, pénteken reggel 10 órára ez a szám 1.7 millió alá csökkent.

Einmal oben, mal nach unten. (Sz. L.)

Az egyébként szavait szűken mérő elnök ezalkalommal tényleg bölcsebb maradt volna, ha nem szólal meg. (Sz. A.)

Iohannis megint elhitte, amit a tévében mondtak neki. (S.J.)

Ha reprezentatívnak veszem a mintát, akkor ez azt jelenti, hogy a választók alig 2 százalékát lehet felhergelni antidemokratikus kijelentésekkel. (tsp)

Ennyit a népszerűség mögötti valós tartalomról. (P. B.)



Ossza meg másokkal is!



Szóljon hozzá!