Hír plusz komment, február 15.
2016. 02. 15. 12:42Nagyinterjút adott Vona Gábor a romániai Digi24 hírtelevíziónak. A Jobbik elnöke pártja új, néppártos vonalát felvillantva irreálisnak nevezte Erdély Magyarországhoz csatolását. Szerinte ennek most „nincs realitása, sem aktualitása”, de azért arról az álmáról nem mondott le, hogy egyszer „minden magyar egy hazában éljen”. Újságírói kérdésre azt is kifejtette, hogy bizonyítékok híján nem állíthatja, hogy a román hatóságok „amerikai megrendelésre” zaklatnák a 64 Vármegye Ifjúsági Mozgalomat, de neki „nagyon úgy tűnik”, hogy „ami Erdélyben történik, az nem a magyarokról és a románokról szól elsősorban, [...] hanem az amerikai-orosz nagyhatalmi küzdelemről”.
Amerikai békaembereket láttak állítólag abban az utcai szemetesben is, ahol a tavaly a vármegyések akartak robbantani. (Sz. L.)
Szerintem meg a pirézek miatt van a' zegész. (tsp)
Meg a gyíkemberekről. (S.J.)
Informátoraink jelentették: 2015. decemberében Jelcin és Obama titkos találkozóján Máltán – ugyanott, ahol a Gorbacsov-Bush randevú zajlott – megegyeztek, hogy közösen lépnek fel a 64 vármegyések ellen. (Sz. A.)
Állásfoglalásra késztette Bogdan Diaconut, a román szélsőjobb üdvöskéjét Vona Gábor interjúja. „Magyarország mindig is túl nagy és túl agresszív volt, és Trianon leckéje nem volt elég neki. Magyarországnak újabb Trianonra van szüksége, rá kell koppintani az orrára, és le kell csökkenteni a területét, hogy ne avatkozzon bele más országok dolgaiba” - írja a szélsőséges politikus, aki szerint, „ha a Magyarországgal szomszédos országok visszakövetelnék történelmi területeiket, Magyarországból csak Budapest maradna”.
Diaconu így szeretné megvalósítani Vona álmát, hogy minden magyar egy hazában éljen. (Sz. L.)
Hülyék minden fronton. (tsp)
Látta már orvos ezt a férfit? Csak kérdem. (S.J.)
Ez a Diaconu gyerek tud valamit: ha Románia keleten megkapja a jussát, „până la Tisa”, nyugaton pedig létrejön a szláv korridor – ha nem is Budapestnyire –, legalább a Duna-Tisza közére zsugorítható ez a második Trianont érdemlő ország! (Sz. A.)
A március 16. után életbe lépő romániai dohányzásellenes törvény az egyik legszigorúbb Európában. A leginkább azokat sújtja, akik a munkahelyükön gyújtanak rá, mert őket a rendőrök mellett a munkáltatójuk is megbüntetheti. A legenyhébb szankció az írásbeli figyelmeztetés. A dohányzáson rajtakapott személyt 60 napos időtartamra visszaminősíthetik, de bérét nem módosíthatják. A törvény értelmében Romániában kétféle nyilvános, zárt hely esetében engedélyezett a dohányzás. Egyrészt a nemzetközi repülőtereken, ahol külön térséget alakítanak ki a dohányosok számára, illetve a maximális biztonságú börtönök celláiban, abban az esetben, ha azokban csupán egy rab tartózkodik.
Az igazi stresszmentes övezet: magánzárka, egy jó könyvvel, kávéval, cigivel. (Sz. L.)
Tudom, az emberi jogok, de az legyen mindenkinek a legnagyobb baja, ha leszokik a cigiről. (tsp)
És mi történik, ha a főnök is dohányos? (S.J.)
A mi famíliánk – bár dohányosok vagyunk – sokkal előrébb tart. Évtizedek óta csupán szellőztethető előszobánk az egyetlen zárt hely, ahol szankció veszélye nélkül rágyújthatunk. (Sz. A.)
Másfél éves szünet után ült össze a Kárpát-medencei Magyar Autonómia Tanácsa (KMAT) 2016. február 12-én Budapesten, a Magyarság Házában. Tőkés László – aki a magyar kormánypártok lillafüredi kihelyezett frakcióüléséről érkezett a KMAT-ülésre – elmondta: Orbán Viktor kormányfő szerint eljött az ideje az improduktív belső konfliktusok lezárásának. Ez különösen fontos az autonómia ügyében. Szerinte a határok fölötti nemzetegyesítés mellett a külhoni magyarság önrendelkezése az a politikai intézmény és érték, amelyen a nemzetpolitika nyugodhat, és ebben a kérdésben elengedhetetlen a nemzeti összefogás. Felül kell emelkedni a pártpolitikán, és egységet kell teremteni a sokféleségben – tolmácsolta Tőkés Orbán véleményét.
Persze, azok a belső konfliktusok, amiket az üzenet tolmácsolója gerjeszt, igencsak produktívak. (Sz. L.)
Szerintem a következő hídember filmet a Püspök úrról kéne forgatni. (tsp)
Ha az önrendelkezés is olyan jól sikerül, mint a nemzetegyesítés, akkor kinn vagyunk a vízből. (S.J.)
Nagyon szép és nemes az „improduktív belső konfliktusok” lezárására irányuló törekvés. Kérdés csupán az, hogy mennyire válnak produktívvá az immár egységesített autonómia törekvések, belülről, az érintett államok politikai pártjainak, illetve kívülről, az autonómiásdiban nem érdekelt, jobbára ellenérdekelt nyugati országok áldása nélkül? (Sz. A.)
Ossza meg másokkal is!
Tweet
Szóljon hozzá!